"O'ZBEKISTON BAHORI" FESTIVALI ISHTIROKCHILARI ANIQLANDI

Bugun Respublika Yosh Ijodkorlar kengashi tomonidan “Ground zero” kitoblar majmuasida “O’zbekiston bahori “ ijod festivaliga bag’ishlangan matbuot anjumani o’tkazildi va rasman festival ishtirokchilari e’lon qilindi!
Marhamat ular bilan tarnishing!
Balki,siz ham aynan shu ro’yxatdan o’rin olgandirsiz?!


 

Nazm yo'nalishi

Zulxumor Orifjonova (Andijon viloyati)
To’yqulov Begzod (Buxoro viloyati)
Nozima Xabibullayeva(Farg’ona viloyati)
Kumush O’sarova (Jizzax  viloyati)
Mohira Xabibullayeva (Namangan viloyati)
Munisa A’zamova  (Navoiy viloyati)
Shaxriyor Ibragimov (Qashqadaryo viloyati)
Odilbek Latipov (Qoraqalpog’iston viloyati)
Gulhayo Anorova (Samarqand viloyati)
Dilmurod Do’stbekov (Sirdaryo viloyati)
Dilshoda Xudoynazarova (Surxondaryo viloyati)
Dilnavoz Najimova (Toshkent viloyati)
Rahmat Bobojon (Xorazm viloyati)

 

Nasr yo'nalishi

Dilorom Ismanova  (Andijon viloyati)
Obid Qo’ldosh (Buxoro viloyati)   
Sherzod Mahmudov (Farg’ona viloyati)
Sarvinoz Mamanova (Jizzax viloyati) 
Nodira Nabiyeva  (Namangan) 
Jamshid Berdiyev (Navoiy )
Dostonbek Usmonov (Qashqadaryo)
Madinaxon Xadjiyeva (Qoraqalpog’iston respublikasi) 
Sardor Temirxonov (Samarqand viloyati) 
Boburjon Egamnazarov (Sirdaryo viloyati)  
Muhiddin Qurbonov (Surxondaryo viloyati)
Bibirobiya Saidova (Toshkent viloyati)
Jumanazar Yo’ldosh (Xorazm viloyati)


 
Tasviriy san'at yo'nalishi  

Faridaxon Mamataliyeva (Andijon viloyati)
Jasmina Xasanova (Buxoro viloyati)
Dilnoza G’ofurova (Farg’ona viloyati)
Sirojiddin Qorabekov (Jizzax viloyati)
Robiyaxon Xusanboyeva (Namangan viloyati)
Mohigul Norchayeva (Navoiy viloyati)
Asadbek Jumayorov (Qashqadaryo viloyati)
Tursunmurod Musilmonov (Sirdaryo viloyati)
Abdumajidov Avazjon (Toshkent viloyati)
Madina Abdullayeva (Xorazm viloyati)
 

Fotografiya yo'nalishi

Mohira Aliyeva (Andijon viloyati)
Azamat Kattayev (Buxoro viloyati)
Dilzoda Hamidjonova (Farg’ona viloyati)
Abdumannon Mamatov (Jizzax viloyati)
Hamdam Mamadaliyev (Namangan viloyati)
Shodlik G’aybullayev (Navoiy viloyati)
Umid Karimov (Qashqadaryo viloyati)
 Zafar Dusanov (Samarqand viloyati)
Yorqinjon Obodov (Sirdaryo viloyati)
Jonibek Qo’zimurotov (Surxondaryo viloyati)
Adham Rahimboyev (Toshkent viloyati)
 Ikrom Xudoyberganov (Xorazm viloyati)


 
Dramaturgiya yo'nalishi

Asadbek Xabibullayev
O’ng’alov Ortiq
Azizbek Qurbonov 
Muhammadxon Yusupov
Shavkat Do’stmuhammad
Abbosbek Hurramov
Sarvinoz Saksonova
Sardor Hamroyev
Obidjon Ro’ziboyev
Husnora Ro’zimatova
Bobur Hamroyev 
Dostonbek Rahmatullayev



6.Jurnalistika yo'nalishi
Internet jurnalistikasi
Mirjalol Qosimov
Inobat Axatova
Dilobar Asliddin qizi
Ulug’bek Ro’zimetov
Xonzodabegim A’zamova 

Telejurnalistika
Sohibjon Hotamov
Aruxon Paxratdinova
Ma’murjon Ergashev
Sayyoraxon G’ulomjonova 
Mahliyo To’raboyeva

Publisistika 
Dilshod Ro’ziqulov
Ro’ziqul Ochilov  
Sanjar Eshmurodov
Xurshid Qarshiyev
Dilnoza Abduhamidova